کد خبر: ۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰ کمیته امداد امام خمینی(ره) نهاد مهمی است. به دعوت مهندس فتاح و برای آشنایی بیشتر با کارنامه او چند ساعتی مهمانش بودم.

 محل ستاد کمیته در نزدیکی میدان آزادی است که با تصمیم گیری به موقع از محل قبلی در سوهانک به اینجا منتقل شد. مجموعه قبلی را هم به به دانشگاه آزاد فروختند  و در مخارج جاری کمیته هم صرفه جویی خوبی صورت گرفت.

 قاب عکس بزرگی در اتاق آقای فتاح نصب شده که عکس یادگاری او با دو مدیر قبلی است. حس خوبی دارد و نشان از حق شناسی رئیس جدید نسبت به گذشتگان است. از آنان به نیکی نام می‌برد.
 
 مسئول دومیلیون خانواده تحت پوشش است. حدود 6% جمعیت کل کشور را از این جهت مدیریت می‌کند. با دولت رابطه خوبی دارد و توانسته کمک‌های خوبی را برای محرومین جلب نماید.
 
 به طور جدی معتقد است، راه موفقیت انقلاب، در خدمت به محرومین است. از قول مرحوم عسگر اولادی تفسیر آیات سوره بلد را بیان می‌کند که عیناً دیدگاه شهید مطهری است. (آیات ۱۱ تا ۱۶) می‌گوید خدا راه را نشان داده، اگر رویکرد ما خدمت به محرومین باشد بقیه را خودش درست می‌کند.

می‌گوید آمار ازدواج در خانواده‌‌های تحت پوشش از میانگین کشور بیشتر و طلاق در آنها کمتر است. این واقعیت خیلی معنی دار است.

از موفقیت‌های علمی، آموزشی و به ویژه در کنور سراسری مستندات خوبی ارائه می‌کند که افتخارآفرین است. می‌گوید بین مددجویان شیعه و سنی هیچ فرقی نیست. حتی ضرائب اضافی مناطق مرزی، بیشتر مربوط به هموطنان عزیز سنی است. آنان در سالهای اخیر زکات خود را هم برای توزیع به کمیته امداد می‌دهند.

 با فعالیت های خیرخواهانه NGO ها و چهره‌های مشهور که در سالهای اخیر بیشتر فعال شده‌اند مشکلی ندارد. حتی مشوق آنهاست. می‌گوید هر کسی و به هر بهانه به محرومین کمک کند مورد تأیید و حمایت ماست، آنان را رقیب نمی‌داند. آمارهای خوبی هم دارد.

 می‌‌گوید کمترین معوقات بانکی مربوط به مددجویان کمیته امداد است! آنان خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانکها هستند. می‌گوید علیرغم تبلیغات سوء ، میزان کمک‌های مردمی به کمیته امداد نسبت به گذشته 30% افزایش یافته است.

 قانون منع بکارگیری بازنشستگان را کاملاً اجرا کرده و می‌گوید ضرورتی برای استثناء وجود نداشته است. از تولیت آستان قدس رضوی به دلیل اطعام گسترده و رایگان مددجویان کمیته امداد در برنامه‌های 3 روزه زیارتی راضی است و می‌گوید با گذشته کاملاً متفاوت شده است.کارنامه موفقی دارد، توصیه‌ها و پیشنهادهایی داشتم که با خوشرویی آنها را پذیرفت. او یک انتخاب خوب بود.