کد خبر: ۱۸۷۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
حمایت رهبر معظم انقلاب با فداکاری از مصوبات رؤسای 3 قوه
۱. خسارات جانی، مالی، اجتماعی و بین المللی ناآرامی‌های پس از «بنزین»، بسیار تأسف‌بار است. این اغتشاشات نه برای اولین بار است  و نه برای آخرین بار، آنچه که مهم است، جمع بندی و تحلیل دقیق حوادث، روشن شدن بی‌تدبیری‌ها و کسب تجربه جدید برای آینده است.

۲. رهبر معظم انقلاب با فداکاری از مصوبات رؤسای 3 قوه حمایت کردند، در حالی که مسئولیت کارشناسی این تصمیم بر عهده خود آنان است و رهبری بر عدم سر رشته داشتن از این موضوع تأکید چندباره کردند.
رؤسای قوه باید قدر این حمایت تاریخی را بدانند و از این پس، با درک صحیح از مشکلات عمیق معیشتی مردم و اطلاع از وضعیت روحی آنان، پروژه‌های خود را جلو ببرند.

سخنرانی‌های یزد و کرمان، کاملاً مغایر با سیاست‌های نظام برای انجام یک چنین پروژه مهمی بود.

۳. تجربه دوره های قبل نشان داده بود که اگر رئیس دولت، با مردم سخن گفته بود و یارانه مردم نیز از قبل به حساب آنان واریز شده بود، پذیرش تعدیل قیمت برای آحاد جامعه آسان‌تر صورت می‌گرفت. سخنرانی‌های یزد و کرمان، کاملاً مغایر با سیاست‌های نظام برای انجام یک چنین پروژه مهمی بود.

۴. مراجع بزرگوار تقلید و نمایندگان ملت، از هر دو جناح، که با احساس تکلیف نسبت به مشکلات مردم و پس از اعتراضات آنان، موضع گیری دلسوزانه کردند، با رهنمودهای تاریخی رهبر معظم، همراهی کرده و عملاً بر جایگاه رفیع «ولی فقیه» صحه گذاشته‌اند. باید از همه آنان سپاسگزار بود.

۵. ضمن تکریم و بزرگداشت شهدای والامقام این حوادث که حق بزرگی بر گردن ملت دارند، باید به سرعت به وضعیت جان باختگان رسیدگی شده و خانواده های برخی از آنان که در این درگیری‌ها بی‌تقصیر بودند، مشمول کمک‌های مالی و انسانی دولت شوند.

۶. ارتباطات عمومی مردم و کسب و کار آنان به دلیل ناتوانی دولت در برقراری سرویس‌های پرسرعت مستقل داخلی، به شدت دچار چالش و موجب نارضایتی فراوان شده است.
اگر ادعای مسئولین، در  مورد برطرف شدن مشکلات امنیتی، صحیح باشد، باید اینترنت کشود مجدداً و بافوریت برقرار شود.

۷. تکلیف لیدرها و سرشاخه‌های جنایات این چند روز، باید به سرعت روشن شده و در همین یکی دو روز مردم شاهد مجازات سنگین آنان باشند.
ارعاب، کشتار و غارت مردم جرم کمی نیست که با آن مسامحه شود.