کد خبر: ۲۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷
سیاستمدار باشخصیت
امروز با آقای دکتر عارف، برنامه ی صبحانه داشتم.

کلا آدم با پرنسیب و باکلاسی است. مجبور شدم مثل خود او با کت و شلوار پای صبحانه بنشینم! او سطوح علمی و فنی را با عالی ترین نمرات گذرانده است. از دانشکده فنی تهران تا استنفورد آمریکا، همیشه با نمره 20 و شاگرد اولی محشور بوده است. زمانی رئیس دانشگاه تهران و زمان دیگری وزیر مخابرات و معاون اول رئیس جمهور بوده است.
در تمام این دوره ها ذره ای از شخصیت اخلاقی و علمی او کاسته نشده که افزوده هم شده است.

در مورد آدم ها منصفانه قضاوت می‌کند. خصوصیتی که امروزه شاهد برهوت آن هستیم. اینجور آدم‌ها به جای اینکه به دلیل این نگاه تحسین شوند، مورد حمله‌ی طرفین منازعات قبیلگی هم واقع می‌شوند.

می‌گوید هنوز باورمان نشده که داریم حکومت می‌کنیم والا خیلی از کارها را انجام نمی‌دهیم. در این خصوص با او موافقم. می‌گوید هنوز مانند دوران دانشجویی می‌خواهیم شیشه بشکنیم و امتیاز بگیریم، البته به روش‌های دیگر.

معتقد است که قطار نظام، در هر ایستگاه به جای اینکه مسافران جدیدی را سوار کند، عده‌ای از سرنشینان وفادار را هم به زور پیاده کرده و روز به روز دایره را تنگ‌تر می‌کند.
او خودش بی سروصدا منشأ خدمات مهمی در کشور بوده است. اما اهل پروپاگاندا و هیاهو نیست. از اینکه برخی متولیان امور به جای حل مسائل به نفع مردم، اختلافات را به رسانه‌ها می‌کشند و فرافکنی می‌کنند، دل پری دارد.

دکتر عارف استعداد خوبی هم در روایت حوادث تاریخی دارد. عالمانه و شیرین تعریف می‌کند. بارها گفته‌ام که شخصیت عالمانه برخی بزرگان ما، در محاق جایگاه سیاسی‌شان مورد غفلت قرار می‌گیرد.

بدون تعصب سیاسی، خصوصیات برجسته آدم‌ها را بگوئیم. این کشور متعلق به همه است.