کد خبر: ۱۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳

در تقسیم‌بندی من، بهروز افخمی جزء افرادی است که استقلال رای دارد و مجبور نیست، برای هر حرف و اقدامی از "بزرگترها" اجازه بگیرد! این خیلی خوب است.

 این جلسه ۴ ساعته برای من خیلی مفید بود. در خلال مرور خاطرات و تجارب مشترک، حلقه های مفقوده ی ذهنی ام در برخی از مقاطع تاریخی تکمیل شد.
صراحت کلام و شجاعت او در ابراز نظرات کارشناسی، برای مخاطبش فرصت است. . .

 کلا "اهل کتاب" و جزء "مشائیین" است! در بخش دوم (پیاده روی) مثل هم هستیم ولی در بخش اول، در حال حاضر او از من جلوتر است. او حتی موقع راه رفتن هم کتاب می خواند!
 من در قبل از انقلاب و در دهه اول انقلاب "کتاب" زیاد می‌خواندم . الان نه!
 مطالعه متن های الکترونیکی و گزارش های خلاصه شده مکتوب و ویدئویی عمده وقت مطالعاتی من را در بر می گیرد. . .

 سریال کوچک جنگلی از کارهای جذاب و ماندگار افخمی است. در مورد ضرورت برخی اصلاحات فنی به ویژه در بخش "صدا" با هم صحبت کردیم. تحویل گرفتن این سریال نیمه کاره از کارگردان صاحب نامی چون ناصر تقوایی شجاعت بالایی میخواست که فقط از بچه های اول انقلاب بر می آمد.


 سینمایی فرزند صبح را تازه تمام کرده است! با هم دیدیم. فیلم خوبی شده است.
این نسخه ۹۰ دقیقه‌ای کاملا با آن نسخه ۱۴۰ دقیقه ای که در سال های پیش در جشنواره فجر به نمایش درآمده بود متفاوت است.
  طبیعتاً از دوستان مرکز نشر آثار حضرت امام (ره) خیلی دلخور است و می گوید بدون اجازه او، یک نسخه بی کیفیت که در تغییرات فنی همه ی قاب ها و ظرائف فیلم از بین رفته بود، بصورت مطول و خسته کننده نمایش داده شد که ظلم بزرگی در حق فیلم بود. . .
 
 راجع به ورود "پول های کثیف" به سینما به ویژه افسارگسیختگی در دستمزدهای نجومی و منحنی خراب کن! در تولید کارهای بی ضابطه نمایشی در فضای مجازی، هم نظر بودیم. معلوم نیست که مدیریت این موضوع در کشور بر عهده کیست.
در این گفت و گو آقای تنکابنی تهیه کننده برنامه نقد پنج با ما همراه بود.