کد خبر: ۲۶۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸
پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته و سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته و سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی به پایان رسید.

خوشبختانه رویکردهای جدید و نوآورانه، مورد توجه و استقبال کارشناسان و مردم قرار گرفت.

هر چند محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، انجام برخی اقدامات مفید و دیدنی را از برگزارکنندگان سلب کرد، ولی با رعایت همین چارچوب، کارنامه‌ی متفاوت و قابل قبولی ارائه شد.

از همه‌ی هنرمندان و فعالان حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی، مدیران و مقامات ارشد کشوری، اداره‌کنندگان غرفه‌ها، همکاران استانی، مسؤولان اجرایی، اصحاب رسانه، مهمانان خارجی و به ویژه مردم عزیزمان که ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور گرم و اظهار محبت‌های فراوان‌شان، دلگرمی خاصی به فرزندان خدمتگزار خود در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دادند، صمیمانه قدردانی می‌کنم.

آغاز راه است و این تجربه‌ی موفق که نقش مهمی در آگاه‌سازی جامعه نسبت به ارزش‌های ملی، هویتی و تمدن متعالی ایران عزیز دارد، باید به شیوه‌های مختلف در استان‌ها آغاز شود و این شور و نشاط مقدسی که با موسیقی‌های آیینی، شادی و امیدواری را به جامعه تزریق می‌کند، تداوم و ارتقا یابد.

گردشگری حق طبیعی همه‌ی آحاد ملت است و صنایع و مهارت‌ها و هنرهای دستی هم، مورد توجه مردم هنرشناس می‌باشد.

باید به این مطالبه‌ی بزرگ ملی، پاسخی درخور بدهیم.

هر چند که در برگزاری موفق این نمایشگاه تعداد زیادی از مدیران و همکاران عزیز ما در وزارت‌خانه، تلاش شبانه‌روزی داشتند، ولی لازم می‌دانم از جناب آقای دکتر شالبافیان معاون محترم گردشگری و سرکار خانم دکتر محمودیان معاون محترم صنایع دستی و همکاران پرتلاش آنان، سپاسگزاری ویژه داشته باشم.

 سیدعزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی